ژله قهوه

مجله اینترنتی گپ مپ

مواد لازم برای تهیه ژله قهوه: پودر ژلاتین: 7 گرم آب داغ: 2 قاشق غذاخوری شکر سفید: 3 قاشق غذا خوری قهوه: 2 پیمانه تازه دم  روش تهیه ژله قهوه: 1- ژلاتین را در آب سرد در یک کاسه کوچک حل کنید.

آگهی آگهی

تبلیغات

ژله قهوه

مواد لازم برای تهیه ژله قهوه:

پودر ژلاتین: 7 گرم

آب داغ: 2 قاشق غذاخوری

شکر سفید: 3 قاشق غذا خوری

قهوه: 2 پیمانه تازه دم

 

روش تهیه ژله قهوه:

1- ژلاتین را در آب سرد در یک کاسه کوچک حل کنید. سپس مخلوط ژلاتین، قهوه و شکر را در یک ماهیتابه ریخته و روی حرارت بالا گذاشته تا جوش بیاید.

 

2- مخلوط به دست آمده را داخل ظرفهای تک نفره کوچک و یا یک ظرف بزرگ برای درست کردن مدل مکعبی، بریزید. برای مدت 6 تا 7 ساعت داخل یخچال گذاشته تا درست شود. سپس از قالب در آورده و با خامه فرم گرفته تزئين كنيد.

 

خواص قهوه:

نتيجه تحقيقات دانشمندان دانشگاه کاليفرنيا در سان‌ديه‌گو نشان داده که قهوه مي‌ تواند تا 60 درصد خطر بروز ديابت نوع دو را در افراد مستعد کم کند. جالب‌تر اين جاست که اين کاهش، در کساني که تست تحمل گلوکزشان مختل بود، تا 70 درصد بوده است. محققان آلماني هم تأثير قهوه در کاهش  سرطان روده بزرگ را کشف کرده‌اند. يک آنتي‌اکسيدان قوي به نام "متيل پيريدينيوم" ،‌آنزيم‌هاي ضد اين سرطان را تقويت مي‌ کند. اين ماده در فرآوري قهوه توليد مي‌ شود و هر چه قهوه بيشتر حرارت ديده باشد، مقدار آن بيشتر است.

 

حداقل شش مطالعه مستقل، رابطه بين نوشيدن قهوه و پيشگيري از پارکينسون را اثبات کرده‌اند.

 

محققان مي ‌گويند، اگر کسي به طور منظم قهوه بخورد،60 تا 80 درصد کمتر از سايرين دچار اين بيماري مي‌ شود.

 

خاصيت ديگر قهوه که شايد با آن آشنا باشيد، جلوگيري از سنگ کليه است. اين خاصيت از کافئين موجود در قهوه سرچشمه مي‌ گيرد که ادرارآور است و جلوي جمع شدن ادرار و در نتيجه رسوب سنگ در کليه را مي‌ گيرد. براي تکميل اين فهرست، مي ‌توانيد اين را هم اضافه کنيد که قهوه در کاهش سنگ صفرا هم مؤثر شناخته شده است.


لایک : 1

مطالب مرتبط

نظرات

پریسا         1395/10/18 - 17:09
اووم خیلی خوشمزه به نظر میرسهشکلک
کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ