چرا گوشی‌ها همیشه از سمت صفحه نمایش به زمین برخورد می‌کنند؟

مجله اینترنتی گپ مپ

نان تست کره‌ای، همیشه از سمتی به زمین برخورد می‌کند که کره به آن مالیده شده؛ قطعا شما هم در زندگی‌تان یکبار به چرایی موضوع فکر کرده‌اید و احتمالا آن را به قانون مورف ( قانونی که بر

آگهی آگهی

تبلیغات

چرا گوشی‌ها همیشه از سمت صفحه نمایش به زمین برخورد می‌کنند؟

نان تست کره‌ای، همیشه از سمتی به زمین برخورد می‌کند که کره به آن مالیده شده؛ قطعا شما هم در زندگی‌تان یکبار به چرایی موضوع فکر کرده‌اید و احتمالا آن را به قانون مورف ( قانونی که بر طبق آن، همیشه بدترین وضعیت ممکن پیش می‌آید) نسبت داده‌اید. اما جالب است بدانید این که این موضوع ربطی به بدشانسی ندارد به عنوان یک قاعده ثابت، توسط رابرت متیوس، استاد فیزیک دانشگاه آستون بریتانیا اثبات شده‌است.

حال پروفسور متیوس دست به کار شده و قصد دارد به کمک قوانین ریاضی، پرده از راز یکی دیگر از مسائل عجیب روزمره بردارد: این که چرا گوشی‌ها - به خصوص اسمارتفون‌ها- هر بار که اتفاقی از دست‌مان رها می‌شوند، از سمت صفحه نمایش با زمین برخورد می‌کنند.

 

با فرض استاندارد بودن طراحی گوشی و شرایط عادی ( لیز بودن جنس بدنه اغلب موبایل‌ها و با فرض نگه داشته شدن با یک دست) پروفسور متیوس به فرمول زیر دست یافته که طرز افتادن گوشی از دست شما را تخمین می‌زند.

پیچیده به نظر می‌رسد؟ حق دارید. فهم این فرمول برای افراد عادی مشکلی ا‌ست. اما خلاصه مطلب از این قرار است؛ بله، گوشی‌ها قانونا و طبیعتا باید از سمت صفحه نمایش به زمین برخورد کنند. امان از قوانین فیزیک !

 

هم اکنون و با همه‌ی این تفاسیر، حدس می‌زنید این کشف علمی از جانب کدام سازنده موبایل منتشر شده‌است؟ اگر حدستان "موتورولا" ست، باید بگوییم که درست به هدف زده‌اید. این شرکت اخیرا مانور تبلیغاتی گسترده‌ای روی صفحه نمایش‌های ضد ضربه خود موسوم به “ShatterProof” داشته و انتشار این مطلب نیز بخشی از برنامه تبلیغاتی گوشی Moto X Force  بوده‌است. 


لایک : 1

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ