وزیر امور خارجه امریکا:درمذاکره با ایران پیشرفت واقعی داشتیم

مجله اینترنتی گپ مپ

به ادامه مطلب برویدجان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید دور اخیر مذاکرات هسته‌ای با ایران به \"پیشرفت واقعی\" منجر شده است. با این حال او افزود که هنوز اختلاف‌نظرهایی باقی است و طرفین هنوز

آگهی آگهی

تبلیغات

وزیر امور خارجه امریکا:درمذاکره با ایران پیشرفت واقعی داشتیم

به ادامه مطلب بروید

جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید دور اخیر مذاکرات هسته‌ای با ایران به "پیشرفت واقعی" منجر شده است. با این حال او افزود که هنوز اختلاف‌نظرهایی باقی است و طرفین هنوز به توافق نهایی نرسیده‌اند.

کمی پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم گفت: "نقطه نظرات مشترکی به وجود آمد که می‌تواند مبنای توافق نهایی باشد، اما همچنان برخی موارد و اختلاف نظرها باقی مانده است. معتقدم حصول توافق ممکن است و چیزی وجود ندارد که قابل حل و فصل نباشد."

جان کری، امروز (شنبه ۱ فروردین/۲۱ مارس) و در پایان دوری از گفتگوهای فشرده با ایران گفت که قدرت‌های جهانی در گفتگوها با ایران مواضع مشترکی دارند. او از لوزان عازم لندن است تا با همتایان اروپایی خود درباره توافق هسته‌ای احتمالی با ایران تبادل نظر کند.

صبح امروز لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد کشورش به دنبال توافقی با ایران است که تضمین کند ایران به بمب اتمی دست نخواهد یافت.

برخی می‌گویند ممکن است فرانسه با موضعی انعطاف‌ناپذیر مذاکرات را به بن‌بست بکشاند. بیشتر بخوانید

جان کری در نشست مطبوعاتی امروز خود گفت هرچند مسائل پیچیده‌ای در کار است، اما اکنون وقت آن رسیده که تصمیم‌های اساسی گرفته شود.

او گفت این به معنی "عجله" نیست بلکه مسائل دشواری که وجود دارند با گذر زمان آسان نخواهند شد. به گفته جان کری مذاکره‌کنندگان در روزهای آینده به سوئیس بازمی‌گردند تا مشخص شود که امکان رسیدن به توافق وجود دارد یا نه.

وزیر خارجه آمریکا ماهیت تصمیم‌هایی که باید گرفته شوند را "سیاسی" عنوان کرد و گفت: "همه ما باید در روزهای پیش رو به انتخاب‌هایی هوشمندانه دست بزنیم."

ایران و گروه کشورهای ۱+۵، شامل اعضای دائم شورای امنیت و آلمان، هفته گذشته دور دیگری از مذاکرات را انجام دادند و بنا است که گفتگوها، چهارشنبه هفته جاری مجددا از سر گرفته شود


لایک : 0

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ