نارگیل تازه در هند مزه دیگری دارد

مجله اینترنتی گپ مپ

یکی از نوشیدنیهای بسیار خواستنی در هند و حتی در دنیا نارگیل تازه است. در هر کوچه و خیابانی و در هر شهری از هند که باشید گاری های کوچکی را میبینید که نارگیل تازه میفروشند. شکل عرضه آن بسیار جالب است. ب

آگهی آگهی

تبلیغات

نارگیل تازه در هند مزه دیگری دارد

یکی از نوشیدنیهای بسیار خواستنی در هند و حتی در دنیا نارگیل تازه است. در هر کوچه و خیابانی و در هر شهری از هند که باشید گاری های کوچکی را میبینید که نارگیل تازه میفروشند. شکل عرضه آن بسیار جالب است. با چاقوهای بسیار بزرگی مثل داس، پوست سبز نارگیل را میزنند و بعد سر نارگیل را شکسته و در آن نی میگذارند تا مایع درون نارگیل که شیره آن است بنوشید.

این نوشیدنی یکی از مغذی ترین نوشیدنی هاست. علاوه بر شیره نارگیل، که آن را مینوشید، میوه تازه آن است که آنرا نیز با تکه شکسته سر نارگیل که به شما داده میشود میتوانید میل کنید. انتظار نداشته باشید به شما قاشقی داده شود. سنت نارگیل تازه خوردن در هند این شکلی است دیگر! در ادامه بر آنیم که خواص نارگیل تازه را برای شما شرح دهیم.

قسمت‏های قابل استفاده:

ریشه‏: قابض، ادرارآور(مدر) و ضد انگل.

شیره گل: شیرین و مطبوع، تب‏بُر، نشاط آور، مدر

پوسته: مدر (ادرارآور) و برطرف کننده‏ ی بوی بد

مغز: خنک کننده، اشتهاآور، ملین(ضد یبوست) و نیروبخش

آب: شیرین و گوارا، خنک کننده، هضم کننده، ادرارآور ، ضد انگل و نیروبخش

روغن: شیرین، ضد عفونی کننده، دافع حشرات، هضم کننده، اشتهاآور و تقویت کننده موی سر

چند نکته:

•    شیره ی نارگیل با شیر نارگیل متفاوت است. شیره ی نارگیل همان مایع آبکی درون نارگیل است، اما شیر نارگیل از جوشاندن مخلوط مساوی آب و گوشت نارگیل خرد شده حاصل می شود، به طوری که وقتی به حالت کف آلود درآمد آن را از شعله بر می دارند و سپس صاف می کنند.

•    نارگیل به دلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی، چاق کننده است.

•    نارگیل هنگامی که نارس است مقدار بیشتری شیره دارد، ولی به تدریج که میوه می رسد مقدار شیره آن کمتر می شود. پس برای اطمینان از تازه بودن نارگیلی که می خرید، آن را تکان دهید تا صدای شیره ی آن را بشنوید. دقت کنید که نارگیل سنگین تر، تازه تر است.

•    این میوه به دلیل گرم بودن ممکن است در گرم مزاجان مشکلاتی ایجاد کند. لذا این گونه افراد باید آن را با میوه های ترش، لیمو و یا هندوانه بخورند.

•    نارگیل دیر هضم است، بنابراین کسانی که دچار ناراحتی های گوارشی هستند، باید هنگام مصرف آن مراقب باشند.

•    با این که روغن نارگیل یک روغن گیاهی است، اما دارای مقدار زیادی چربی اشباع می باشد. به همین دلیل افراد دچار چربی خون بالا و بیماران قلبی نباید از روغن نارگیل استفاده نمایند.


لایک : 2

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ