اسپانیا در تب و تاب لاتاری ۲ میلیارد دلاری کریسمس

مجله اینترنتی گپ مپ

\"ال‌گودرو\" قدیمی‌ترین و یکی از بزرگترین لاتاری‌ها دنیا محسوب می‌شود که هر سال دو روز مانده به کریسمس برندگان آن در اسپانیا مشخص می‌شوند. ۸۰ درصد اسپانیایی‌ها به طور معمول

آگهی آگهی

تبلیغات

اسپانیا در تب و تاب لاتاری ۲ میلیارد دلاری کریسمس

"ال‌گودرو" قدیمی‌ترین و یکی از بزرگترین لاتاری‌ها دنیا محسوب می‌شود که هر سال دو روز مانده به کریسمس برندگان آن در اسپانیا مشخص می‌شوند. ۸۰ درصد اسپانیایی‌ها به طور معمول در این لاتاری شرکت می‌کنند.

 

این موقع از سال در اسپانیا کلمه "ال‌گوردو" در بسیاری از مکالمات روزمره مردم ردوبدل می‌شود. ال‌گوردو لاتاری ویژه کریسمس به ارزش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو است که هر سال روز ۲۲ دسامبر برندگان آن مشخص می‌شوند.

 

صدها هزار نفر به طور زنده شاهد مراسم سه ساعته بیرون کشیدن اعداد از گوی طلایی هستند که در شهر مادرید انجام می‌گیرد. بیش از ۸۰ درصد از مردم اسپانیا صاحب دستکم یک بلیت از این لاتاری هستند.

 

لاتاری "ال‌گودرو" برای نخستین بار ۲۰۴ سال پیش به راه افتاد و یکی از بزرگترین لاتاری‌های دنیا به شمار می‌رود. بالاترین رقم برنده این لاتاری ۴ میلیون یورو است که برای یک تک بلیت کامل است. هر تک بلیت به قیمت ۲۰۰ یورو به تعداد ۱۶۰ عدد با شماره سریال‌های متفاوت به فروش می‌رسد.

 

اما به دلیل گران‌بودن این بلیت‌ها اغلب اسپانیایی‌ها نه یک بلیت کامل، بلکه یک دهم یک بلیط را که ۲۰ یورو قیمت دارد، می‌خرند. فروش بلیت‌های لاتاری ال‌گودرو از ماه ژوئن آغاز می‌شود.

 

در سال ۲۰۱۱ مردم یک روستا در نزدیکی شهر ساراگوسا که بلیت این لاتاری را به طور مشترک خریده بودند، برنده بیش از ۱۰۰ میلیون یورو شدند. البته باورهای خرافی نیز در این لاتاری نقش پررنگی دارد، برای مثال آن دسته از مراکز فروش بلیت که در گذشته دستکم یک بلیت برنده داشته‌اند، بسیار پرطرفدار هستند.

 

برخی‌ها هم اعتقاد زیادی به مکان‌های خوش‌یمن دارند، مثلا شهر Sort در بخش خودمختار کاتالونیا، زیرا Sort در زبان اسپانیایی "شانس و خوش‌اقبالی" معنا می‌دهد.


لایک : 0

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ