آیا ناسا امروز کشف سیاره‌ای مانند زمین را اعلام خواهد کرد؟

مجله اینترنتی گپ مپ

ناسا امروز ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت ایران، کنفرانسی برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود در این کنفرانس ناسا کشف سیاره‌ای مانند زمین را اعلام کند. با زومیت همراه باش

آگهی آگهی

تبلیغات

آیا ناسا امروز کشف سیاره‌ای مانند زمین را اعلام خواهد کرد؟

ناسا امروز ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت ایران، کنفرانسی برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود در این کنفرانس ناسا کشف سیاره‌ای مانند زمین را اعلام کند. با زومیت همراه باشید.

بیانیه‌ی رسمی ناسا برای کنفرانس امروز که انتظار اعلام کشفی بزرگ در آن می‌رود، به شرح زیر است:

 

اولین سیاره‌ی فراخورشیدی که به دور ستاره‌ای مانند خورشید ما می‌چرخید، در سال ۱۹۹۵ میلادی کشف شده است. امروزه، بعد از هزاران کشف دیگر، منجمان در آستانه‌ای کشفی بزرگ قرار گرفته‌اند که بشریت هزاران سال رویای آن را در سر می‌پروراند؛ وجود زمینی دیگر.

کنفرانس ناسا امروز در ساعت ۱۹:۳۰ عصر به وقت ایران برگزار خواهد شد و قرار است در آن از کشفیات جدید کپلر پرده برداشته شود.

 

در این کنفرانس جان گرانسفلد، مدیر بخش ماموریت‌های علمی ناسا، جان جنکینز، تحلیل‌گر ارشد داده‌های کپلر، جف کگلین، پژوهشگر کپلر در موسسه‌ی SETI و دیدیر کوئلز، استاد اخترفیزیک در دانشگاه کمبریج، حضور خواهند داشت.

 

تا به امروز، منجمان در حدود هزار سیاره که به دور ستاره می‌چرخند را در کهکشان راه شیری کشف کرده‌اند و به علاوه در حال تحقیق بر روی وجود ۴ هزار سیاره‌ی احتمالی دیگر نیز هستند

 

محققان معتقدند میلیاردها ستاره در جهان ما وجود دارند که یک تا سه سیاره در فضای قابل سکونت اطراف خود دارند، فضایی که ستاره‌ها محیطی مناسب برای وجود حیات بر روی آن سیاره‌ها را فراهم می‌کنند. یک سیاره که هم‌اندازه‌ی زمین بوده و در فضای قابل سکونت به دور ستاره خود می‌چرخد، Kepler-186f نام دارد.

 

نظر شما چیست؟ آیا ناسا امروز خبر بزرگی را اعلام خواهد کرد؟

 

منبع:زومیت_میعاد بافراست


لایک : 0

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی رفرش
تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گردانندگان آن هست
طراحی و اجرا:گپ مپ